Мы из будущего-2

Подивився цей фільм, до речі, не рекомендований для перегляду на території України. Що ж, емоцій переповнюють… Спробую просто переказати сюжет, Вам вирішувати:

За сюжетом, головний герой студент історичного факультету Сергій Філатов знову опиняється в минулому разом із трьома знайомими. Олегом Васильєвим на прізвисько Череп, Тарасом Конопенко, студентом Львівського університету на прізвисько Таран, і його приятелем Сірим.

Влітку 2009 року вони зустрічаються на військовій грі-реконструкції однієї з найбільш кривавих битв Великої Вітчизняної війни, відомої як “Бродівський котел”. За назвою містечка Броди у Львівській області, біля якого в 1944 році зійшлися радянські та фашистські війська, а також дивізія СС «Галичина», укомплектована українцями, повсталими проти більшовиків.

У самий розпал такої гри всі четверо опиняються в пеклі реального «Бродівського котла». Тепер вони разом будуть намагатися знайти шлях назад у майбутнє.

Українці зображені, як тупі забіяки, які ненавидять “москалів”, ходять у вишиванках під нацистською формою, а у війну – вбивали без суду та слідства мирних людей, місцеві – ненавидять УПА. Вкінці, пройшовши кров, усі стають друзями і заговорили російською… Стоп, я хотів просто переказати сюжет… Що ж не сподобалось нашому міністерству? Читаємо коментар Ганни Чміль, голови державної служби кінематографії:

То, как показана жизнь УПА – скорее фантазии создателей фильма. – А то, как в фильме освещено поведение командиров – просто перенесение российского менталитета – со всем этим самогоном и расстрелом в яме без суда и следствия. Также в фильме видно разжигание межнациональной вражды. Конечно, я понимаю, что в кино все заканчивается дружбой. Но меня такая трактовка ролей – раз украинец, то или бандеровец, или предатель, – как украинку обижает и унижает. Это или неофитство, или политическая позиция. В любом случае уважения это не вызывает.

Ваші думки?

4 Comments on "Мы из будущего-2"


  1. Подивився фільм… українська музика, актори… але не сюжет 🙁


  2. І жодної тобі євросоюзівської реакції на розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

    Дякую за пост, Віталіку і за відвертість вражень. Щодо “нейтральності” позиції, не переймайся адже такої не існує, бо кожна політична та історична позиція має під собою якесь ідеологічне підгрунтя, тож військовий фільм ніколи не буде нейтральним і здатен хіба-що формувати псевдо-цінності на грунті “свій – чужий”. На тій основі я б взагалі заборонила кіно на військову тематику в Україні, принаймні до того часу поки Україна стане державою у повному розумінні того слова.


  3. Мені цікаво, як давали згоду на зйомку в такому викривленому фільмі Ступка та інші українські актори. Не розумію “Океану Ельзи”. Гроші змінюють людей…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *