У майбутньому Ubuntu перейде на десяткову систему відображення розмірів

В осінньому релізі Linux-дистрибутиву Ubuntu 10.10 відбудеться невелика зміна в тому як відображаються розміри файлів. Зараз, як і багато інші операційні системи, що використовують бінарні префікси, Ubuntu відображає розмір в кілобайтах (kB), де 1 кілобайт дорівнює 1024 байтам (основа 2 або 2 в десятій ступеня). Починаючи з версії 10.10 відбудеться перехід до системи числення СІ (основа 10) і один кілобайт означатиме 1000 байт, 1MB = 1000KB і т.п.

Деякі параметри комп’ютера будуть як і раніше відображатися з префіксом KiB / MiB / GiB, що позначає основу 2, наприклад об’єм оперативної пам’яті. У десятковій системі будуть відображатися розміри файлів і параметри пропускної здатності мережі, при цьому ще остаточно не вирішено показувати дані тільки в десятковому вигляді або у комбінованому поданні (наприклад, 1.50 TB/1.36 TiB). Винятки будуть зроблені для утиліт, що працюють в режимі командного рядка (наприклад, df, du, ls).

Для переведення на нову систему відображення розміру файлів планується модифіковані код додатків (замінити поділ на 1024 на поділ на 1000, якщо використовується СІ-нотація або продовжувати ділити на 1024, але використовувати нотацію IEC) і системної бібліотеки Glibc (або розробити бібліотеку оболонок для екранування функцій подібних g_format_size_for_display) зокрема, тобто повернутися до традиційної системи буде не так просто.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.